کارشناسی ارشدمدیریت مالی بامدرک مهندسی

سلام.وقتتون به خیر.من قبلا پیام دادم که رشته هابرام تفاوت چندانی نداره.البته به مسائل مالی هم علاقه دارم واینکه واردبورس شده ام اماریسک واسترس رانمیتونم تحمل کنم.بیشتردوست دارم که واردکارهایی بشم که بدون استرس وریسک پذیری باشند.البته تست هالندهم دادم واینکه مشخص کردبرام که بیشترفردی سنتی ومنظم هستم.امانمیدونم علاقه ی من درحدی هست که بتونم مدیریت مالی دردانشگاه های تهران قبول بشم؟چون دیدم ظرفیت دانشگاه هابسیارکمه واین گرایش ازمدیریت هم ظرفیت کمی دردانشگاه های روزانه دارد.بخاطرهمین سردرگم شدم که اگراین رشته رویک سال بخونم ودانشگاه روزانه قبول نشوم چیکارکنم؟؟؟به نظر میومدقبولی دردیگرگرایش های مدیریت بهتره امامن به گرایش های دیگرمدیریت علاقه ای ندارم.بخصوص ازکارهای بازاریابی خوشم نمیاد.درموردرشته های آمار ومشاورهم فکر کردم اماسردرگمم.ممنون میشم که منوراهنمایی بفرمایید

تاریخ ثبت: ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
۱۲۳
بازدید
۱
پاسخ

پاسخ‌های کاربران

سلام و عرض ادب
این جمله تون رو لطفاً دوباره بخوانید:
"علاقهٔ من در حدی هست که بتونم مدیریت مالی در دانشگاه های تهران قبول بشم؟ "
به نظر خودتون، چه کسی غیر از شما می تونه به این سوال پاسخ بده. بدون تردید قبول شدن در دانشگاه های معتبر تهران، کار راحتی نیست. چه در این گرایش و چه در گرایش‌های دیگر. بیشتر بستگی به برنامه‌ریزی و همت شما دارد. اگر با تمام وجود بخواهید چرا که نه.
گرایش‌های دیگر رشته مدیریت هم لزوماً بازاریابی نیستند و طیف وسیعی مشغول کارهای دفتری و اداری هستند. در کل شباهت گرایش‌های مدیریت به هم بسیار زیاد است و تحصیل در این گرایش هم به منزله کار در بخش مالی نیست. تعداد افرادی که شغل غیرمرتبط با تحصیل دارند، بسیار فراوان است.
فرمودید تحمل استرس ندارید. لازمه بدونید کسب‌وکار در امور مالی بدون استرس نخواهد بود. اما این توانایی قابل اصلاح است. مثلاً تحمل ریسک در بورس با آموزش صحیح افزایش می‌یابد.
صرف اینکه فلان تست تشخیص داده فردی سنتی و منظم هستید برای تصمیم‌گیری، کافی نیست.
انتخاب رشته‌های آمار و مشاوره هم، بستگی به هدف کاری و علایق شما داره.
پیشنهاد می‌کنم قبل از تصمیم به کارهای زیر انجام بدید:
فرض کنید از تحصیل منصرف شدید. چه‌کار دیگه ای رو انجام می‌دادید. بعد بین ریسک و بازده هر انتخاب، تصمیم قاطع بگیرید. مهم‌ترین سرمایه شما عمر شماست. چه‌بهتر که مهارت کسب کنید تا مدرک. هرچند اون هم می تونه خوب باشه ولی در جهت مهارتتان. چطور کسی که از زخم و خون ترس داره می تونه پزشک یا پرستار خوبی بشه. لااقل خیلی سخته. پس صرف مدرک ملاک نباشه. اگه این مدرک الان دستتون بود کجا دنبال کار می رفتید؟
کافیه مدتی در یک بخش مربوط به مالی شاگردی کنید تا دقیقا بدونید رشته مالی چه لذتها یا استرس هایی رو براتون داره و در صورت تمایل به ادامه تحصیل در این گرایش فکر کنید.
و سخن آخر
ادامه تحصیل فقط یک ابزار هست و لزوما ضامن موفقیت در اون رشته یا کسب و کار نیست. پس آیندتون رو به اون گره نزنید و شاد زندگی کنید.
با احترام و آرزوی موفقیت.
آیتی

تاریخ ثبت: ۱۳۹۹/۰۹/۰۵

با استفاده از فرم زیر می‌توانید پاسخ خود را به این سوال ارسال کنید