بيمه مسئوليت حرفه اي مهندسين ناظر

با سلام و احترام
در مورد بيمه مسئوليت حرفه اي مهندسين ناظر چه مواردي تحت پوشش قرار مي گيرد ؟ شركت بيمه حداكثر چند نفر را تحت پوشش قرار مي دهد؟

تاریخ ثبت: ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
۸۲
بازدید
۱
پاسخ

پاسخ‌های کاربران

به طور کلی بیمه مسئولیت حرفه ای مهندسین، برای گروه های زیر ارائه می‌شود:
مهندسین ناظر
مهندسین طراح
مهندسین محاسب
مهندسین ناظر گاز رسان
مهندسین مجری
مهندسین معادن
هر یک از مهندسین فوق، با توجه به تخصص، درجه، پایه، متراژ سالیانه و... می‌تواند بیمه نامه ای برای حرفه خود تهیه نمایند. اما با توجه به سوال فوق، بیمه مسئولیت مهندس ناظر را به اختصار توضیح می دهم. موضوع بیمه نامه مسئولیت مهندس ناظر "مسئولیت حرفه‌ای بیمه گذار (خریدار بیمه) در رابطه با نظارت ساختمانی مطابق قوانین بیمه ‌و مسئولیت، قانون نظام مهندسی ساختمان و قانون شهرداری و آئین‌نامه‌‌های اجرایی مربوطه در برابر مالکین ساختمان‌ها، اشخاص ثالث (شامل همسایگان، عابرین و ...) و کارکنان اجرایی پروژه ساختمانی می باشد.
مدت بیمه برای هر پروانه ساخت از تاریخ صدور پروانه (شامل دوره اجرای عملیات ساختمانی و پس از آن ) شروع می گردد و می تواند یکساله باشد و در صورت خرید پوشش اضافی حداکثر ۵ یا ۱۰ و به ندرت تا ۱۵ سال پس از اتمام بیمه ادامه یابد.
تعهدات بیمه‌ای برای خسارت بدنی برای هرنفر، تا مبلغ دیه قانونی سالیانه است. سقف تعهدات بدنی در طول مدت بیمه نامه برای هر شرکت متفاوت است ولی غالبا درخواستهای مهندسین از دیه ۵ برابری تجاوز نمی کند و شرکتهای بیمه انرا می پذیرند. برای خسارت مالی مطابق درجه مهندس و تقاضای درخواست کننده تعیین می گردد که باعث افزایش قیمت بیمه نامه می گردد. در این بیمه نامه پوشش هزینه‌های پزشکی نیز قابل ارائه می باشد.
غیر از پوشش های فوق، پوشش های اضافی نیز گاها درخواست می گردد که بسته به نیاز بیمه گذار، هزینه بیمه و پذیرش شرکت بیمه، در بیمه نامه گنجانده خواهد شد. ولی شرکت بیمه می تواند هر کدام از آنها را قبول یا رد نماید. مانند پوشش سالهای بعد از اتمام بیمه نامه، پوشش دیه دوم و بیشتر، پوشش مطالبات تامین اجتماعی، پوشش مابه التفاوت دیه، پوشش بدون اعمال تعرفه پزشکی، پوشش خسارت هایی با منشا قبل از صدور بیمه و ...
برای خرید بیمه مهندسین ناظر، حتما به یک مشاور قابل اعتماد و آگاه مراجعه کنید زیرا ممکن است خسارتی سالها بعد رخ دهد و قضاوت بین شما و زیان دیده، فقط بوسیله چند برگ بیمه نامه و تعهدات آن انجام شود.

تاریخ ثبت: ۱۳۹۹/۰۸/۲۴

با استفاده از فرم زیر می‌توانید پاسخ خود را به این سوال ارسال کنید