مراحل رشد از منظر روسو

75- از نظر روسو در کدام مرحله ی رشد، افراد به روابط اجتماعی علاقه ی اندکی دارند و از کار کردن با اشیای فیزیکی لذت می برند؟1- نوباوگی2- کودکی3- اواخر کودکی4- نوجوانی

تاریخ ثبت: ۱۳۹۹/۰۵/۲۳
۳۸
بازدید
۱
پاسخ

پاسخ‌های کاربران

گزینه 3- مرحله سه- اواخر کودکی (از حدود 12سالگی تا 15سالگی):
مرحله سوم دوره ای انتقالی بین کودکی و نوجوانی است. در خلال این دوره، کودک قدرت جسمی قابل توجهی پیدا می‌ کند و می‌ تواند شخم بزند، یک گاری را بکشد، بیل بزند و کارهای بزرگسالان را انجام دهد.
همچنین در حوزه ی شناخت، به پیشرفت های اساسی دست می‌ یابد. مثلاً مسائل تقریباً دشواری را در هندسه و علوم حل می‌ کند . با وجود این ، هنوز قادر به تفکر محض در مسائل نظری و موضوعات کلامی نیست . در مقابل می‌ تواند کنش های شناختی خود را در اجرای تکالیف عینی و مفیدی از قبیل کشاورزی ،نجاری، و نقشه کشی به کار بگیرد.
در سه سال نخست این دوره، کودکان بنا به طبیعت خود، پیش اجتماعی هستند. یعنی اصولاً به آنچه برای خود آنان لازم و مفید است، توجه می‌ کنند و به روابط اجتماعی ، علاقه اندکی دارند. از کارکردن با اشیای فیزیکی لذت می‌ برند و از طبیعت یاد می‌ گیرند و دنیای کتاب و جامعه، برای آنان بیگانه است، حتی در مرحله سوم، یعنی از 12 تا 15 سالگی، احتمالاً الگوی زندگی کودک، رابینسون کروزئه است، مردی که در جزیره ای به تنهایی زندگی می‌ کرد و از طریق ارتباط مؤثر خویش با محیط فیزیکی، به خودکفایی رسید.

تاریخ ثبت: ۱۳۹۹/۰۵/۲۳

با استفاده از فرم زیر می‌توانید پاسخ خود را به این سوال ارسال کنید